Samsun’lu Vatandaşlar, sigorta acentelerini tercih ediyorlar!

Samsun'lu Vatandaşlar, sigorta acentelerini tercih ediyorlar!

Tükiye’de olduğu gibi tüm Dünya’da da sigorta sektörü’nün en büyük ve önemli satış kanalı sigorta acenteleridir. Öyleki sigorta acentesinin olmadığı bir sigorta sektörü düşünülemiyor. Fakat son yıllarda gelişen teknolojiler ve bu teknolojilerin sonucunda ortaya çıkan yeni dağıtım kanalları, sigortalıların acentelerden uzaklaşabileceği tartışmalarını ortaya çıkardı.

Günümüzde bu tartışmalara cevap olarak halen acentelerinden dağıtım kanalı olarak lider olduğu rakamlarla ortaya konulmaktadır.

VATANDAŞ SİGORTA ACENTESİNİ DAHA GÜVENİLİR BULUYOR

Samsun ilimizde gerçekleştirilen bir video ankette vatandaşlara, sigorta yaptırırken hangi dağıtım kanalını tercih ediyorsunuz? sorusuna verilen cevapların başında; ”Sigorta Acentesini daha güvenli buluyorum” geliyor. Yine vatandaşların verdiği cevaplara bakıldığında sigorta acentesi ile isişare yapılarak daha teminatları daha uygun poliçeleri satın alabildiklerini dile getiriyorlar.

SİGORTA ACENTESİNE 7/24 ULAŞILABİLİYOR

Sigortalı Adem A. günümüzde iletişim her yerde önemli olduğu gibi aliveriş yaparken önemli vurgulamasını yaparken sözlerine şöyle devam etti; ”Sigorta işlemim olduğunda direkt acenteye gidiyorum. Aslında burada hem daha güvenlir olması hem de 7/24 ulaşılabilir olması tercihime etki ediyor. Sigorta acenteme sorunum olduğu anda hemen ulaşabiliyorum. Şuan bu konuda acenteme rakip olacak başka bir yer görmüyorum.” dedi.

Yapılan araştırmalara göre, sigorta acente mesleği yakın gelecekte tehlikede olmamakla birlikte orta vadede teknolojiye ayak uydurmak zorunda. Teknolojiyle doğan yeni kuşakların gelecekte teknoloji ile entegre sigorta acentelerini tercih edecekleri öngörülüyor.